• Forum kurallarına uyarak hareket ediniz aksi takdirde yönetim sorumlu tutulmaz

Alexa' da Sıralama Düşürmek

Admin

Yönetici
Administrator
Katılım
1 Tem 2019
Mesajlar
105
Puanları
28
Konum
Sakarya
Her ne kadar işe yaramasa da hilesiz bir şekilde alexada hızla ilerleyebilirsiniz;

1- Alexa Google Eklentisi İndiriyoruz
Her gün sitemize girince eklentiye tıklayarak alexa sıralamamızı görmemizi sağlayacak eğer sıralamanız no date ise her gün bakın sebebi ise alexa her gün baktığınızı görünce otomatikmen sizin sıralamanızı da gösterecek.

2- Sosyal Medya Hesapları Açıyoruz
Eğer wordpress kullanıyor iseniz jetpack eklentisini indiriyoruz ve sitemiz için açtığımız sosyal medya hesaplarını bağlıyoruz. ( Facebook, Twitter, Linkedin, Tumblr ) Bunun ile kalmayıp instagram sayfası açıyoruz sitemizin linkini koyuyoruz ve güzel postlar, çekilişler(çekiliş şartlarında sitenizdeki herhangi bir makaleye en az 15 kelimelik yorum yapması daha iyi olur) Yapıyoruz takipçi biriktiriyoruz – Benim Trafiğimin Yarısından Çoğu Sosyal Medyadan Gelmektedir

3- Backlink Veriyoruz
Tanıdığınız arkadaşınızın sitesi var ise onlardan sizin için makale yazmalarını ve içinde sizin linkinizin bulunduğu 3 link olması çok önemli Diyelim ki yapamadınız sizin için en ideali en az 1 backlink vermek bunuda Alestat sitesinden ücretsiz bir şekilde almak. Zaten yukarıda da sosyal medya hesaplarına link vererek backlink vermiş olduk.

4- Görüntülenme / Trafik Arttırma
Bunu yapmamız diğerlerine nazaran kolay olacak ilk olarak facebook’ a giriyoruz ve Youtube Abone Kasma Ve Yardımlaşma gruplarına katılıyoruz onaylandıktan sonra hangi makalemizi yapacak isek URL kopyalayıp katıldığımız gruplarda paylaşıyoruz. Bu bize en az 30 tekil hit getirir

5- Site Hızı
Site hızı alexa için önemli zaten eklentide de sitemizin hızı gözüküyor. Google PageSpeed Insights sitesine giriyoruz URL yazdıktan sonra Analiz Et butonuna tıklıyoruz ve aşağıya indiğimizde sitemizi yavaşlatanları gösteriyor onları düzeltiyoruz.

6- Güncellik
Sitenizde sık sık ve düzenli bir şekilde makale paylaşın başlıklar dikkat çekici olsun sebebi ise kullanıcıda merak uyandırmak daha fazla trafik çekmek. Eğer sıralamanız iyi ise 3-4 gün makale paylaşmadığınızda nasıl gerilediğini görürsünüz.

7- Sitenizde Forum, Soru Sor Gibi Yerlerin Olması
Bizim sitedeki gibi keşfet bölümü veya forum bölümünün olması daha çok trafik ve alexa sıralamanızın yükselmesini sağlar. Bu Madde Bence En Önemli Maddelerden Bir Tanesi.

8- Sitenizi Tanıtın
Forum siteleri çok trafik alan site türlerinden biridir ve sizinde bu forumlara sitenize tanıtmanız sizin için çok iyi olacak. Sitenizi forum sitelerine özelliklede wmaraciformuna tanıtın hem backlink hemde çok hit alırsınız

9- Reklam Verin
Google, facebook gibi sitelere reklam vermeniz hem organik trafiğinizi hem ön sıralara çıkma potansiyelinizi hemde alexa sıralamanızı önemli boyutta etkiler hatla google da kampanya var 25TL reklam verir isen 100 TL reklam kredisi veriyor ve 25TL’ ye 125TL’ lik reklam vermiş oluyorsunuz

10- Yorum Yaptırın
Bir çok gruba girerek oradaki kişilerin en az 10 kelimelik yorum yapmalarını ve çevrenizdekilere yorum yaptırmanız sizin için ön sıralara çıkmanızı sağlayacak fakat kendi evinizde ve kendiniz yorum yapmayın yorumlara cevap verebilirsiniz ama kendi yaptığınız yorum hiç bir işinize yaramıyacaktır.
 
Üst