• Forumu daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz lütfen şikayet bölümünden bizi eleştirin.

Blogger Makale İçi Seo %100 Artış

Mr.Bold

Moderator
Bloggerda makale içi ayarları yapılmazsa site ilerleme kaydedemez.Wordpress gibi yoast seo gibi bir eklenti olmadığı içinde çoğu kişi makale içi seo yapmayı bilmiyor.

Makale İçi Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

1-Başlık Belirleme

1.Makaleye vereceğiniz başlık önemlidir.Konu başlığı genellikle kısa ve sade olmalıdır ve aynı zamanda kullanıcının ilgisini çekmelidir.Aynı zamanda konu başlığında yazım hatası yapmamanız çok önemlidir.Başlıklar her zaman büyük harflerle başlarlar.

2-Haber İçeriği

1.haberin veya makalenin başlığı her zaman ilk satırlarda olmalıdır.Örneğin: | Apk Dosyası Nedir? | adlı başlığınız varsa ilk satırlara | Bugün sizlere Apk Dosyası Nedir? hakkında bilgi vereceğim | gibi cümle içermelidir.

2.Konu başlığının anahtar kelimesi yazı içerisinde çokça geçmelidir.Örneğin | İnternet Nedir? Nasıl Kullanılır | başlığında anahtar kelimemiz İnternettir.bu yüzden makale içinde yaklaşık en az 2-3 tane internet kelimesi geçmek zorundadır.Çok abartıda olmamalı çok az da olmamalıdır.

3.Makale içinde en az +250 kelime olmak zorundadır.250 kelime altındaki makale öne çıkarılma ihtimali azdır.O yüzden ne kadar fazla kelime üretirseniz seo açısından o kadar da iyi olacaktır.

4.Konu başlığında olduğu gibi makale içinde yazım hatası olmaması önemlidir

5.Seçtiğiniz konu ne kadar popülerse o kadar makalenizin öne çıkma şansı azdır.Çünkü sizden başka birçok site bu konu hakkında makale yazıyor ve rekabet oranı yüksek olduğundan ön sıralara çıkmanız zorlaşıyor.Ama popüler olmayan konular Örneğin: Bitcoin, Sanal para gibi konular çok popüler olmadığından bu konular hakkında makale yazarsanız ön sıralara çıkma şansınız yüksek olacaktır.

6.Bloggerda seçtiğiniz anahtar kelimeler çok önemlidir. çoğu kişi 1 veya maksimum 3 etiket eklenmesi gerektiğini söylemektedir fakat en ideal anahtar kelime sayısı 5-20 etiket arasıdır.Etiketler başlığınız konusunu içermelidir.Teknoloji makaleinize futbol etiketi eklerseniz tabi öne çıkamazsınız.bu yüzden anahtar kelimeleri araştırmanız gerekmektedir.yanlış bir anahtar kelime seçimi kötü sonuçlar doğurabilir.


7.Bloggerda konu başlığınız,konu urlsinde tamamen geçmelidir.Blogger sizin içeriğiniz urlsini değiştirmesine izin veriyor.Bu yüzden bu ayarı kullanmalısınız.Blogger urlyi otomatik olarak yarıda kesiyor yada türkçe harfleri siliyor.Yapmanız gereken bunları düzenlemektir. Örneğin:
Konu Başlığı: Steamdan Ücretsiz Oyun Nasıl İndirilir?
Bloggerın Yaptığı Url: siteniz.com/steamdan-nasıl-cretsiz.html
Olması gereken url: siteniz.com/steamdan-ucretsiz-oyun-nasil-indirilir.html
yapmanız gereken url budur.konu başlığı tamamen urlde geçmelidir.

8.Makale içerisinde h1 etiketi vermeniz önemlidir.h1 etiketi makalenizdeki önemli başlıklara verilir.h1 etiketi seo performansınızı arttırmaktadır.

9.Aynı zamanda makalenizi forumlarda ve sosyal medyada linkini paylaşırsanız makalenizin üste çıkma oranı artacaktır.Bloggerda genel olarak makale içi seo bundan ibarettir.siteniz blogger olduğundan wordpress sitelerine göre üste çıkmanız zor olacaktır.bu durumuda göz önüne getirerek seo ayarlarınızı yapabilirsiniz.
 

Admin

Yönetici
Administrator
Yazı çok güzel olmuş blogger kullananlar bakabilir işlerine yarayacağını düşünüyorum
 
Üst