• Forumu daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz lütfen şikayet bölümünden bizi eleştirin.

Laptop Temizleme Hakkında

Arkadaşlar bugün laptopu temizledim, fanını yağladım termal macunu falan yeniledim.

Fan ve ızgarası bantla bağlı olduğu için bantı sökmek zorunda kaldım daha sonrasında sabit kalması için kağıt bant yapıştırdım (bunun bir zararı olur mu ?)

Bilgisayarı açtıktan sonra sıcaklık eskisinden kat ve kat daha fazlaydı ve çok fazla sıcaklık oynaması oluyordu anlık 70 lere hatta 90 lara çıkıyor. (neden böyle olmuş olabilir)

Bakır çubuğu oturtamadım desem o zamanda vidaları takamazdım diye düşünüyorum yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı

Ve core tempten baktığımda core #1 sıcaklığının yanında hep (!) işareti var

Bu arada fan eskisinden daha güzel çalışıyor ama sıcaklık genede çok yüksek oyun açık değilken bile 90 derecelere çıkıyor.
 

Mr.Bold

Moderator
programlardan kaynaklı olma ihtimali varmı? görev yöneticisinden bakabilirsin yoksa temizlik yaparken bir hata yapmış olabilirsiniz.acıkcası laptop hiç kullanmadım
 
programlardan kaynaklı olma ihtimali varmı? görev yöneticisinden bakabilirsin yoksa temizlik yaparken bir hata yapmış olabilirsiniz.acıkcası laptop hiç kullanmadım
Temizlik yaparken hata yapmış olma şansımda çok az bir o kağıt bant var ki onda da başka seçeneğim yoktur sabitlemek için kullandım.
 
Beyler kasayı açıp bakır kabloları işlemci ve ekran kartına bastırdım tam yerleşmesi için ondan sonra bilgisayarı açtım şimdi çok nadiren 50 derecenin üstüne çıkıyor ama sürekli oynamalar var 40 dereceden 45 e 43 e 50 ye falan bir anlık çıkıyor sıkıntı olur mu ?--
 
Yerinden oynamış veya termal macunu eşit bir şekilde dağıtmamış olabilirmisin
Düzgün süremediğim için büyük ihtimal ilkinde o kadar yüksek derecelere çıktı düzgünce sürdüm ve bakır kabloları oturttum şimdi sıcaklık genelde 40-45 arasında değişiyor hızlı yükselip hızlı inmesi normal mi?
 
Üst