• Forum kurallarına uyarak hareket ediniz aksi takdirde yönetim sorumlu tutulmaz

Touchpad ayarları kayboldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musayazlik

Yeni Üye
Ne oldu bilmiyorum ama normalde ayarlarda bulunan fare özellikleri kısmında donanım menüsünün yanında bir menü daha olması gerekli idi. Oradan touchpad in kullanımını ayarlıyordum. Şu anda touchpad i işlevsiz olarak kullanıyorum. Önceden touchpad in sol üst köşesine çift tıklayınca touchpad in kullanımını kapatıp açabiliyordum. Şimdi o özelliği kullanamıyorum. Windows u sıfırdan 3 kez sıfırdan yükledim. Her seferinde driverları farklı yöntemler ile yükledim belki sorun driver dandır diye ama bir türlü oraya menü gelmedi. Böyle bir sorun ile karşılaşıpta çözen var mı? Var ise çözümü anlatabilir mi? Laptop um HP BC010NT22

Admin

Yönetici
Administrator
Ne oldu bilmiyorum ama normalde ayarlarda bulunan fare özellikleri kısmında donanım menüsünün yanında bir menü daha olması gerekli idi. Oradan touchpad in kullanımını ayarlıyordum. Şu anda touchpad i işlevsiz olarak kullanıyorum. Önceden touchpad in sol üst köşesine çift tıklayınca touchpad in kullanımını kapatıp açabiliyordum. Şimdi o özelliği kullanamıyorum. Windows u sıfırdan 3 kez sıfırdan yükledim. Her seferinde driverları farklı yöntemler ile yükledim belki sorun driver dandır diye ama bir türlü oraya menü gelmedi. Böyle bir sorun ile karşılaşıpta çözen var mı? Var ise çözümü anlatabilir mi? Laptop um HP BC010NTEkli dosyayı görüntüle 22
Bende önceden HP kullanıyorsun kendi sitesi üzerinden indirmelisin

musayazlik

Yeni Üye
Yok gardaş yanmış olsa touchpad i hiç kullanamam. Bu arada hp de bu ısınma olayı üzerine yapışıp kalmış ama benim laptop ta 3 saat gta 5 oynadım gpu sıcaklığı 80 in üstüne çıkmadı. İkı yıl kullanımdan sonra gpu sıcaklığı 95 dereceye kadar çıkar oldu. O sorunda termal macun değişince düzeldi. Pek ısındığı yok. Isınma sorunu amd işlemci ve ekran kartı kullanmasından dolayı oluyordu. Benim bilgisayarda intel işlemci nvidia ekran kartı var. Neyse Laptop un şu anlık en büyük sorunu bataryasının gömülü olması şişerse kasa zarar görüyor.

musayazlik

Yeni Üye
Şu anda sorun çözülmüş durumda aygıt yöneticisinden touchpad in bir önceki sürüme döndüğümde sorun çözüldü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...