• Forum kurallarına uyarak hareket ediniz aksi takdirde yönetim sorumlu tutulmaz

Yazılıma web programlama dan başlanır mı?

Admin

Yönetici
Administrator
Bence en doğrusu web programlamadan başlamak sebebi ise hem basit hem görsel üzerine ve neyin nasıl olduğunu kavrayabilmenizi sağlar hemde bilgisayarınızı yormaz

Evet tasarım da içinde.
İzleyeceğin yola göre değişir aslında, site üzerinden oyun yapmak istiyorsan başlayabilirsin, javascript hem web site üzerinde hemde oyun yapmak istiyorsan sana yardımcı olabilir, programlama kısmı olarak asp.net öğrenirsen c# temelide oluşturmuş olursun ve c# üzerine de ilerlemen kolaylaşır. Benim tavsiyem bir süre ne yapmak istediğine karar vermek çünkü yolun yarısına geldiğinde geri dönmek sana bazı şeyleri kaybettirecektir.

j3lackfast

Yeni Üye
İzleyeceğin yola göre değişir aslında, site üzerinden oyun yapmak istiyorsan başlayabilirsin, javascript hem web site üzerinde hemde oyun yapmak istiyorsan sana yardımcı olabilir, programlama kısmı olarak asp.net öğrenirsen c# temelide oluşturmuş olursun ve c# üzerine de ilerlemen kolaylaşır. Benim tavsiyem bir süre ne yapmak istediğine karar vermek çünkü yolun yarısına geldiğinde geri dönmek sana bazı şeyleri kaybettirecektir.
Şuan yazılım konusunda hiçbir bilgim yok web programlama olarak başlamaya karar verdim sadece başlangıç olarak c# ağır mı olur acaba

Şuan yazılım konusunda hiçbir bilgim yok web programlama olarak başlamaya karar verdim sadece başlangıç olarak c# ağır mı olur acaba
Başlangıç için c# öğrenmiyorsun zaten bu sana kalmış bir şey. Programlama kısmını yapabileceğin bir çok yöntem var, asp.net, php yada node.js gibi yöntemler. Web tasarım ve programlamaya başlarsan ilk önce html 5 css3 ve javascripti öğrenmen gerekir temel olarak. Bunları öğrendikten ve tasarımlarını yapmaya başladıktan programla kısmında asp.net php yada node js gibi teknolojileri kullanabilirsin.

Ve düzelteyim kurslarını udemy üzerinden alacaksan toplu bir şekilde genelde asp.net öncesi temel bir c# eğitimi veriyorlar ben bunu kast etmiştim.